U utorak, 28. svibnja 2024. Godine, križevački vladika Milan Stipić, u sklopu svojega pohoda hrvatskim misija i Teološkom fakultetu sv. Ignacija u Švedskoj, a u pratnji tajnika Studija za istočnu kršćansku duhovnost u Križevcima

gosp. Kristijana Pakračića pohodio Kršćansko vijeće Švedske u Alviku (Christian Council of Sweden), gdje je od  odradio sastanak i u Christian Council of Sweden u Alviku (Stockholm, Švedska). Vijeće je to koje okuplja 26 Crkava i crkvenih zajednica u Švedskoj kao tijelo koje koordinira  zajedničke akcije kršćana i promiče njihovu međusobnu suradnju i dijalog. Prilikom radnog ručka, održana je kratka prezentacija Studija za istočnu kršćansku duhovnost u Križevcima, prezentirani su i podijeljeni vodiči za studij, a zatim je na seminaru sa studentima biskup Stipić održao predavanje o Katoličkoj Crkvi u Hrvatskoj, Križevačkoj eparhiji i njezinoj povijesti te odgovarao na postavljena pitanja. Bila je to prigoda za bolje upoznavanje Crkve i crkvenih prilika u Hrvatskoj te osobito o misiji grkokatoličke Crkve u današnjem svijetu. Vladika Stipić je posjetio i čuveni Vasa muzej u Stockholmu u kojem se nalazi gotovo u cijelosti očuvan brod "Vasa" iz 17. Stoljeća, jedini takav sačuvani brod na svijetu iz toga vremena, koji je potonuo na svom prvom putovanju 1628. godine. Tom prilikom biskup Milan izrekao je kratku molitvu za one koji su izgubili živote u potonuću broda.