Na prvu nedjelju mjeseca listopada 2018., u župi Pokrova presvete Bogorodice u Petrovcima, proslavljen je naslovni blagdan župe, blagdan Marijine zaštite – Pokrov presvete bogorodice. Arhijerejsku liturgiju predvodio je Nikola Kekić, vladika križevački, a sasluživala su osmorica svećenika iz Križevačke eparhije i susjednog Apostolskog egzarhata Srbije (Vojvodina). Slavlju se tradicionalno priključio i rimokatolički župnik iz Starih Jankovaca, a domaći je župnik o. Vladimir Sedlak bio ceremonijar slavlja.

Križevački vladika u homiliji je promišljao o dimenziji Marijina pokroviteljstva i zagovora kroz posredovanje Božje milosti. Nebeska i zemaljska Crkva, objedinjena oko Bogorodice Marije i prikazana na ikoni Pokrova, prepoznatljiva je i potvrđena i u novijem nauku o Crkvi u dogmatskoj konstituciji Lumen Gentium. Marija se vidi kao princip koji objedinjuje: "Što vam on (Gospod) kaže to činite", i to nas poziva na promišljanje koliko doista vršimo poslanje Božje volje u stvarnome svijetu. Sujeta pojedinca ili čitavoga sklopa jednoga dijela društva, koje primarnim ističe vlastitu volju nad Božjom, unosi djeliteljski karakter u tkivo Crkve. Promatrajući lik presvete Bogorodice i stavljajući se pod njezinu zaštitu stavljamo sebe pod omofor Božje milosti kojim je ona koju pod imenom "milosti puna" častimo zaogrnuta. Iza arhijerejske liturgije, bio je otpusni procesijski ophod oko crkve uz čitanje četiri evanđelja na spomen posvete crkve. Valja istaći da je ovo 125. obljetnica postojanja današnje petrovačke crkve. Nakon ophoda, a prije objeda, u prisustvu svećenika, redovnika i redovnica, ministranata i župnikove obitelji, biskup je prema obredu blagoslova novoga doma iz Trebnika, uljem pomazao, blagoslovljenom vodom oškropio i miomirisom tamjana okadio novi župno-pastoralni centar i župni dom u Petrovcima (VL).