Na VI. nedjelju po Duhovima, 4. srpnja 2021., u Crkvi sv. Duha Grkokatoličkog pastoralnog centra u Zadru, održana je mjesečna sveta liturgija koju je služio o. Marjan Jeftimov, župnik Jastrebarskog i dušobrižnik zadarske zajednice, u zajedništvu s o. Vladimirom Simunovićem, eparhijskim kancelarom, fra Ivanom Ćupićem, župnikom Gradca kod Drniša i đakonom Livijom Marijanom. Liturgija je okupila vjernike sa svih strana, a pjevanje su predvodili pjevači iz Zadra. U homiliji se o. Marjan osvrnuo na dva velika apostola Crkve - sv. Petra i Pavla, čiji je blagdan Crkva slavila prošlog tjedna, 29. lipnja, koji su prototipovi i uzori kršćanskog života i apostolstva. Poslije liturgije vjernici su se zadržali na zajedničkom druženju.

FOTO: