Župa sv. Petra i Pavla u Merzlom Polju na Žumberku proslavila je godišnje proštenje sv. Petra i Pavla u nedjelju, 4. srpnja 2021. Sv. Liturgiju služio je  o. Mladen Mikulić, neojerej i monah Manastira Pokrova presvete Bogorodice - Kričke. Uz njega su još služili o. Mile Vranešić, župnik Stojdrage, Grabra i Samobora, zatim pavlinski redovnik o. Euzebij Josip Knežević i domaći župnik o. Nenad Krajačić. Jeromonah Mladen je u propovijedi ocrtao lik dvaju velikih apostola Crkve Petra i Pavla i potakao sve da ih nasljedujemo u žrtvi svjedočenja, življenja i propovijedanja Božje riječi i ljubavi prema Crkvi jer smo po krštenju svi dobili poziv i poslanje da budemo apostoli Kristovi. Na kraju liturgije neojerej Mladen je svima prisutnima podjelio svoj blagoslov.  Nakon svete liturgije uslijedilo je zajedničko druženje oko crkve za koje su se osobito pobrinuli branitelji.

FOTO: