U nedjelju, 20. studenoga 2022., u organizaciji Ogranka Matice Hrvatske i Ureda za crkvenu glazbu umjetnost i kulturna dobra Križevačke eparhije održao koncert u čast maestra Vladimira Kranjčevića (1936-2020), hrvatskog dirigenta i glazbenog pedagoga te počasnog građanina grada Križevaca. Koncert u

Konzistorijalnoj dvorani Biskupskoga dvora u Križevcima, koja je nakon gotovo osam desetljeća postala  koncertnim prostorom, ugostila je Trio Corrente: Metoda Sironića na baroknoj flauti, Leu Sušanj Lujo na baroknom violončelu i Jelenu Tihomirović na čembalu. Tro Corrente osnovan je 2018. godine u Rijeci voljom i entuzijazmom triju glazbenika koji su svoje glazbene afinitete prema ranoj glazbi htjeli izraziti i kroz povijesno obaviještenu izvedbenu praksu. Organizaciju koncerta pripomogli su  mons. Milan Stipić, vladika križevački i predsjednica Ogranka Matice Hrvatske Križevci mr. Renata Husinec. Na programu su bila djela Georga Philippa Telemanna (Duo u G-duru), Giovannija Battiste Buononcinija (Sonata broj 1 u A-molu), Johanna Joachima Quantza (Sonata u G-duru QV 1:109), Francesca Barsantija (A Collection od Old Scot Tunes) i Michela Blaveta (Sonata u E-molu op. 2 br. 3 te La D'Herouville). Koncertu je nazočio križevački vladika Milan Stipić koji se na kraju zahvalio izvođačima i publici, istaknuvši bitnu povezanost duhovnosti i kulture.