Na Četvrtu nedjelju po Duhovima, 16. lipnja 2014., križevački vladika Milan Stipić služio je Božansku liturgiju sv. Ivana Zlatoustoga u Rijeci, u crkvi sv. Fabijana i Sebastijana, gdje se grkokatolici Rijeke i okolice redovito okupljaju na bogoslužje. Crkvu u starom gradu Riječka je nadbiskupija ustupila grkokatoličkoj zajednici koja brojem sve više raste, a okuplja Hrvate, Rusine i Ukrajince. S vladikom Stipićem suslužili su o. Andrij Savyak, odnedavno imenovan voditeljem pastoralne misije za grkokatolike u Rijeci, o. Mihajlo Simunović, župnik katedralne župe Križevci, koji je punih 19 godina jednom mjesečno dolazio u Rijeku služiti svetu liturgiju za grkokatolike te đakoni Livijo Marijan i Antonije Pajić. Liturgiju su pjevali Zbor Katedrale iz Križevaca I domaći riječki zbor. U homiliji je vladika Stipić protumačio poruku evanđeosku perikope koja se čitala, a koja govori o vjeri rimskog satnika čiji sluga je ležao u smrtnoj opasnosti. "Mnogi kršćani danas često formalno mole, nekada i uz mnogo riječi i formula, ali im nedostaje živa vjera i povjerenje da Gospod uistinu čuje naše molitve. Često nam nedostaje i poniznosti i svijest o našoj nedostojnosti pred Bogom pa mislimo da molitva funkcionira automatski ili poput nekakve magijske formule. Rimski satnik najprije izriče, priznaje svoju grešnost i nedostojnost, dakle ispovijeda se iskreno pred Gospodom, a onda izriče duboku i snažnu vjeru kada kaže Isusu da samo rekne riječ i da će sluga ozdraviti jer je Isus Gospod i Bog. Dakle, nisu potrebne kojekakve formalne religiozne radnje ili posredništva, jer Krist je iznad svega, Gospodar svega. Ugledajmo se u ovu iskrenu, nekompliciranu, jednostavnu vjeru u Spasitelja našega Isusa Krista i pristupamo mu u svim našim potrebama i nevoljama čista i iskrena srca. On sam nas je pozvao: Dođite k meni, svi koji ste opterećeni i umorni i naći ćete spokoj, mir, zdravlje i sve što nam je potrebno za vječni i vremeniti život" - ohrabrio je vladika Stipić vjernike. Na kraju liturgije vladika Milan je zahvalio ocu Mihajlu Simunoviću na predanom služenju grkokatoličkoj zajednici u Rijeci tijekom 19 godina te je predstavio novog dušobrižnika o. Andrija Savyaka koji će odsad redovito svake nedjelje služiti svetu liturgiju i druga bogoslužja u ovoj riječkoj crkvi te biti vjernicima na raspolaganju za sve duhovne potrebe. Litrugija će se nedjeljom služiti u 9 sati.