U subotu, 6. lipnja, prvi puta po ublažavanju mjera zaštite zbog COVID-a 19, u slavonsko-brodskoj grkokatoličkoj župi, točnije u filijali Bukovlje, okupili su se svećenici iz Slavonskog i Srijemskog dekanata na svoj redoviti susret pod predsjedanjem biskupskoga vikara za Slavoniju i Srijem mr.sc. Vladimira Sedlaka. Svećeničkom susretu se pridružio i mons. Milan Stipić, apostolski upravitelj Križevačke eparhije, doživljavajući zajedništvo u različitosti kroz redoviti vid susreta svećenika ovih dviju dekanata. Svećenici su ponajprije u crkvi odslužili pjevani Moleben Kristu Čovjekoljupcu i izmolili posvetnu molitvu Srcu Isusovu, predavajući sebe, svoje svećeništvo, svoje obitelji i župe pod zaštitu Kristove ljubavi i milosrđa. Na sjednici koja je 

nakon molitve uslijedila, promišljalo se o nadolazećem popisu pučanstva, upoznajući metode, parametre, statističke činjenice, te njihovu sveukupnu važnost za grkokatolike. Nakon točaka praktične naravi, ordinarij mons. Milan Stipić izložio je razne informacije vezane uz djelokrug rada pojedinih centralnih ustanova Križevačke eparhije, upoznao je također svećenstvo s personalnim promjenama unutar eparhijskih centralnih ustanova, a pozvao je i na sudjelovanje u više eparhijskih hodočašća: Slavonski Brod – hodočašće Gospi od brze pomoći i Krk – godina biskupa Mahnića. Susret je nastavljen objedom u pastoralnom centru koje je za potrebe ovoga susreta ustupila rimokatolička župa Podvinje također u naselju Bukovlje. Ovom prigodom zahvaljujemo ujedno ocima Spiritancima na ovome znaku bratskoga zajedništva u službi Kristova poslanja (V. Sedlak)