U utorak, 18. veljač 2020., mons. Prosper Balthazar Lyimo, pomoćni biskup Nadbiskupije Arusha iz Tanzanije, pohodio je križevce i križevačku grkokatoličku katedralu Presvete Trojice gdje ga je kao domaćin primio mons. Milan Stipić, apostolski administrator Križevačke eparhije zajedno sa župnikom o. Mihajlom Simunovićem. Biskup Lyimo je razgledao katedralu i biskupsku rezidenciju s knjižnicom i muzejem te se zadržao kratko na susretu svećenika prijatelja Fokolara iz više zemalja istočne Europe koji se ovih dana održava u Križevcima. Predstavio je svoju nadbiskupiju i teško stanje u svojoj zemlji te silne potrebe, među kojima je više puta istaknuo kuće za prihvat siročadi, napose maloljetnih djevojčica, koje su često žrtve poligamije. Iako je njegova biskupija do sada sagradila i gradi brojna sirotišta, bolnice i škole, uslijed velikog siromaštva potrebe uvelike premašuju mogućnosti. Mons. Stipić i biskup Lyimo razgovarali su o mogućnosti pomoći nadbiskupiji Arusha u Tanzaniji.