U sklopu devetnice pred blagdan blaženoga Alojzija Stepinca, u ponedjeljak 3. veljače 2020., u Župnoj crkvi Presvetoga Trojstva u Krašiću mons. Milan Stipić, apostolski administrator Križevačke eparhije, služio je Božansku liturgiju sv. Ivana Zlatoustog, zajedno s žumberačkim biskupskim vikar o. Danielom Vranešićem, žumberačkim dekanom o. Nenadom Krajačićem, zatim o. Željkom Paićem, župnikom Karlovca, o. Mihajlom Hardijem, župnikom Metlike i velečasnim Ivanom Vučakom, župnikom Krašića. Liturgiju su pjevali grkokatolički svećenici i bogoslovi, a sudjelovale su i sestre Bazilijanke. Osvrćući se na blagdan sv. Blaža (Vlaha), biskupa i mučenika čiji spomendan u rimskom kalendaru pada upravo 3. veljače, mons. Stipić je kazao kako je svetac kao i blaženi Alojzije Stepinac bio svjedokom  vjere svoga vremena. "Nije se odrekao svoje vjere u Isusa Krista, bez obzira na mučeništvo koje je zbog toga morao podnijeti. Zato su sveci primjer svima nama. Oni praštaju, oni nisu oni koje dijele već oni koji opraštanjem spajaju ljude. U tome je veličina kršćana, da znaju istinski oprostiti svojim progoniteljima. To je učinio i sv. biskup i mučenik Blaž, a to je isto učinio i blaženi Alojzije za čiji se blagdan duhovno pripremamo kroz ovu devetnicu.” Na koncu liturgije sve skupa je pozdravio krašićki župnik Vučak koji se zahvalio Ordinariju i svećenstvu na dolasku i služenju svete liturgije. Neposredno prije Liturgije održana je i Pobožnost Križnog puta.