Povodom 375. obljetnice sklapanja crkvenog zajedništva u Užgorodu 24. travnja 1646., vladika križevački Milan Stipić sudjelovao je u zajedničkoj video poruci više grkokatoličkih biskupa iz Slovačke, Mađarske, Češke, Ukrajine i SAD-a, a u kojoj je upućena prigodna čestitka Mukačevskoj arhieprhiji. U subotu 24. travnja 2021., u Katedralnom hramu u Užgodoru, obljetnica je proslavljena svečanom liturgijom. Služio je apostolski administrator Mukačevske arhieparhije Nil Juri Luščak OFM, a homiliju je imao pomoćni rimokatolički biskup Mukačeva Mykola Petro Lučok OP. Liturgiju je pjevao katedralni zbor na više jezika (staroslavenskom, engleskom, slovačkom, ukrajinskom, mađarskom i rumunjskom). I dio župa Križevačke eparhije svoje podrijetlom ima u na područjima gdje su živjeli grkokatolici Rusini baštini užgorodske unije. Vladika križevački Milan Stipić uputio je posebnu video čestitku za ovu priliku, poželjevši kleru i vjernicima Mukačevske arhieparhije još mnogo ljeta blagoslovnog života u služenju Kraljevstvu nebeskom.

Foto:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentar
 
 
Podijeli