Spasiteljeva želja "Da svi budu jedno" najbolje opisuje okupljanje na liturgijsko slavlje na Cvjetnu  nedjelju, 10. travnja, u crkvi sv. Karla Boromejskog u Okrugu Gornjem na otoku Čiovu. Na svetoj liturgiji okupili su se zajedno grkokatolički, pravoslavni te rimokatolički vjernici iz Hrvatske i Ukrajine. Više je ukrajinskih obitelji na Čiovu našlo utočište u bijegu od strahota rata. Svi su se ujedinili slaveći Boga i moleći za svoje bližnje koji su se našli u teškim životnim okolnostima rata i progonstva. Liturgiju je na ukrajinskom jeziku služio splitski grkokatolički župnik, o. Zenjo Zastavni, koji je prisutnima uputio riječi utjehe i nade aktualizirajući liturgijska čitanja Cvjetne nedjelje- svečanog Isusovog ulaska u Jeruzalem, koja pozivaju sve vjernike na radost, čak i u teškim trenucima, jer Gospod nam pokazuje kako ima moć obnoviti razrušeno,

spasiti izgubljeno, pa čak i mrtve uskrisiti. Mnogi izbjegli Ukrajinci su iskoristili priliku za svetu ispovijed i pripremu za proslavu svetkovine Uskrsnuća Gospodnjega, svetkovine pobjede života nad smrću.