Na II. nedjelju po Duhovima, 14. lipnja 2020., mons. Milan Stipić, apostolski administrator Križevačke eparhije, u zajedništvu sa župnikom o. Nikolom Stupjakom, služio je Božansku liturgiju sv. Ivana Zlatoustoga u grkokatoličkoj župnoj ckvi Rođenja presvete Bogorodice u Kaniži kod Slavonskog Broda. Ujedno je toga dana u župi bila i prva pričest kojoj je pristupilo šest prvopričesnika - tri dječaka i tri djevojčice. U homiliji je mons. Stipić govorio o presvetoj Euharistiji - Tajni Tijela i Krvi Kristove. ''Euharistija je naš najizvrsniji način života s Kristom, od njegova Uzašašća do ponovnog dolaska. Naša krv se miješa s njegovom Krvlju i naše tijelo se spaja s njegovim Tijelom. Ne može biti kršćanina a da mu to nije bitno, dapače to nam treba biti najbitnija pobožnost, molitva i temelj našeg crkvenog i kršćanskog života. To je uzvišena i sveta Tajna - Otajstvo naše vjere. Imati Boga tako blizu, tako intimno i tako pristupačno je čudesni dar kojega je Krist nama slabima i smrtnima ostavio da bismo i mi živjeli božanskim životom i ostali sjedinjeni s njim. Zato je prevažno kako se odnosimo prema toj svetoj Tajni i kao Crkva i kao pojedinci'' - rekao je mons. Stipić. 

Fotografije: