U župnom Caritasu grkokatoličke župe Pokrova presvete Bogorodice iz Petrovaca i Općine Bogdanovci od 15. do 17. travnja 2020. realiziran je humanitarni projekt pomoći pod nazivom „65+“ u naseljima Bogdanovci, Petrovci i Svinjarevci. Ovaj zajednički projekt osmišljen je u namjeri pomoći starijoj i socijalno ugroženijoj populaciji u svim naseljima naše Općine kroz pomoć našeg župnog Caritasa. Kriteriji za dobivanje pomoći bili su: kućanstva socijalno zapostavljenijih i materijalno ugroženijih mještana starijih od 65 godina, kućanstva primatelja socijalne skrbi i kućanstva samohranih roditelja. U projektu suradnje Općina Bogdanovci ustupila je

župi Petrovci društveni dom „Sokolana“ u Petrovcima za operativno skladištenje pristigle humanitarne pomoći. Budući su na snazi mjere zabrane okupljanja, župa Petrovci donirala je Općini pristiglu pomoć u hrani kako bi se ista proslijedila najpotrebitijim žiteljima naše Općine. Općinsko povjerenstvo je u suradnji sa župom za svako naselje načinilo popis potrebitih kućanstava prilagođen količini pristigle pomoći. U zajedničkom volonterskom radu Stožera civilne zaštite Općine Bogdanovci i volontera župnog Caritasa Petrovci pomoć je distribuirana u naselja Bogdanovci, Petrovci i Svinjarevci. Paket jednokratne pomoći sadržavao je: brašno, rižu, tjesteninu, ulje, sir, narezak, sardine i džem dobivene iz robnih rezervi dobrotom Vlade Republike Hrvatske (V. Sedlak)