U grkokatoličkoj župi Preobraženja Gospodnjeg u Jastrebarskom, u subotu 28. prosinca 2019., Svete tajne krštenja i miropomazanja primila je gospođa Oxana Semenova i njezina dva sina Alex i Nikola, koji su istoga dana slavili i svoje rođendane. Krstio ih je mons. Milan Stipić, apostolski upravitelj Križevačke eparhije, a za taj svečani trenutak pripremao ih je grkokatolički župnik jaskanski i katedralni dekan, o. Marjan Jeftimov. U prigodnoj propovijedi prilikom krštenja mons. Stipić je pohvalio ovu njihovu odluku koja je posebna i vrlo simbolična, jer su kao obitelj svi odlučili na dan kada su djeca rođena preporoditi se Svetim krštenjem i zaodjenuti se Kristom.Župnik Jeftimov u svom pozdravu i čestitkama spomenuo je da su danas postali punopravni članovi Crkve Kristove i jaskanske župe i da od sada sve životne radosti i žalosti mogu dijeliti sa svojom župnom zajednicom koja će ih podupirati u kršćanskom životu.