VIDEO: ARHIJEREJSKA LITURGIJA U KATEDRALI: https://www.facebook.com/443080945742432/videos/480331506442144 

Na blagdan Cvjetnice, kada Crkva slavi svečani Isusov ulazak u Jeruzalem, vladika križevački Milan Stipić služio je ujutro arhijerejsku liturgiju u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice u Križevcima, uz susluženje o. Vladimira Simunovića, eparhijskog kancelara i đakon o. Mladena Mikulića. Navečer je služio svetu liturgiju u konkatedrali sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu. ''Na ovaj radosni blagdan slavimo događaj svečanog ulaska Isusova u Jeruzalem. Narod ga je radosno dočekao jer je prehodnog dana, što smo proslavili jučer, na Lazarovu subotu, uskrisio Lazara iz mrtvih. Prepoznat je u narodu kao životvorac, kao onaj koji čini neviđene stvari, koji vraća u život. Međutim, u toj radosti se već skriva i nagoviješta križ, muka i patnja. Ovo je bio Isusov zadnji ulazak u Jeruzalem, kada je ušao kao pobjedonosni kralj. Njegov će zadnji izlazak iz Svetoga Grada biti u petak u posvemašnjem poniženju. U Kristu vidimo paradoks Božje ljubavi koja se ponizuje i žrtvuje za spasenje čovjeka. I mi s grančicama i pjesmom liturgijski dočekujemo svečano Isusa, ali ćemo biti s njim i na Veliki petak, sjedinjeni s njegovom mukom.Uvijek radosno i s ljubavlju dočekujemo Krista u svom životu. Ostanimo s njim i kada je teško. Uvijek imajmo u srcu i pred očima da je on istinski Kralj, Kralj koji daje život, i to istinski, vječni i puni život koji nadilazi i osmišljava ovaj naš zemaljski, često mučni i teški život'' - poručio je vjernicima vladika Stipić. Grkokatolička Crkva je tako započela Sveti i veliki tjedan Muke, Smrti i Uskrsnuća Kristova kada se spominjemo i slavimo središnja otajstva vjere.