U petak, 19. ožujka 2021., u grkokatoličke župe Rođenja presv. Bogorodice u Kaniži i Uznesenja presv. Bogorodice u Šumeću u službu je uveden novi župni upravitelj o. Igor Grahovac-Fedešin. Uvod u službu i primopredaju župe je prema službenim dekretima i uputama Ordinarijata br. 50/2021., 51/2021., 53/2021. , 54/2021. i 112/2021. te u dogovoru sa svećenicima vodio biskupski vikar za Slavoniju i Srijem, mr.sc. Vladimir Sedlak. Grkokatoličke župe Kaniža i Šumeće s filijalama Zbjeg i Banovci oprostile su se tako od svog dugogodišnjeg župnika o. Nikole Stupjaka. Kroz trideset pet godina pastoralne skrbi u povjerenim mu župama o. Nikola zasigurno je ostavio neizbrisivi trag. Njegovim posredovanjem obnovljene su župne crkve u oba župna središta, a župa Kaniža iznjedrila je i jedno svećeničko zvanje. Iako je liturgijski uvod novopostavljenoga upravitelja župe u prvome redu molitveni čin, budući je župna zajednica prvenstveno

ud na mističnom Tijelu Kristovu, on ipak u sebi sadrži i kanonsko-pravnu dimenziju kroz pojmove: vlasti - biskupa ordinarija, zapovijedi - dekreta kojim se ta vlast vrši, zakonitosti - s obzirom na propisanu formu i izvršitelja i valjanosti - ispunjavanje zakonitog postupka. Tako formalno-pravni koncept primopredaje župe biva ipak zasjenjen prvotnim predanjem u ruke Božje providnosti i milosrđa, gdje je čin primopredaje kroz sastavljanje zapisnika posljedični iskaz istinoljubivosti sudionika primopredaje, a ne lukavosti spram logike sinova ovoga svijeta. Aspekt ljudske slabosti na jednoj i Božjeg milosrđa kojega je Crkva autentični svjedok u ovome svijetu na drugoj strani dinamično se isprepliću u ovakvim delikatnim trenucima kao što je to primopredaja župe, istakao je u svojoj uvodnoj misli izvršitelj primopredaje, biskupski vikar o. Vladimir Sedlak. Nakon izvršene primopredaje i okrepe dogovoreno je kako će novouvedeni župni upravitelj o. Igor Grahovac-Fedešin u primljenim župama prvi puta služiti na blagdan Cvijetnice (V. Sedlak)