Vladika Stipić: Bl. Stepinac bio je čvrsto svjestan da su grkokatolici dragocjeni dio Katoličke Crkve

Komentirajući aktualnu situaciju, obilježenu iskušenjima pandemije, te potresima u Zagrebu, a potom na Banovini, vladika Stipić rekao je da je i grkokatolička eparhija pretrpjela štete, prije svega biskupska rezidencija i grkokatoličko sjedište u Zagrebu, a da su najveće štete pretrpjele mnoge župe koje su zbog pandemije covida često bile onemogućene u okupljanju svojih vjernika i u slavlju liturgijskih čina. „Trebamo biti hrabri i ustrajni pokazati svoje kršćansko lice, dati sve od sebe kako bismo pomogli svoj našoj braći i sestrama koje su u nevolji“, poručio je mons. Stipić. Komentirajući kako je bl. Alojzije zahtijevao od svojih svećenika brigu oko međusobnog jedinstva, bratstva i potpomaganja, križevački vladika rekao je kako je važno izgraditi svećenički identitet koji se temelji na molitvi, askezi, karitativnom radu te na poniznosti i skromnom životu, a osobito na međusobnoj bliskosti i bratskoj povezanosti. „Jedino tako ćemo moći izaći u susret poteškoćama koje dolaze s današnjim vremenom i s vremenom koje je pred nama“, zaključio je mons. Stipić. Na liturgiji su suslužili grkokatolički svećenici iz Žumberačkog vikarijata.