U novoosnovanoj grkokatoličkoj župi Krista Spasitelja u Splitu, proslavljena je svetkovina Uskrsnuća Gospodnjega svetom pashalnom Liturgijom u hramu sestara Službenica Milosrđa. Svetu Liturgiju predvodio je splitski župnik, otac Zenjo Zastavni uz susluženje đakona, oca Jana Jakubova, čuvara manastira Pokrova Presvete Bogorodice u Kričkama. Tom prigodom blagoslovljene su i tradicionalne uskršnje jestvine, te je najavljena radionica izrade uskršnjih pisanica koja će se održati tijekom iduće svete četrdesetnice pod vodstvom konzervatora i umjetnika g. Jurka Golodoviča. Župnik je pozdravio sve nazočne riječima ohrabrenja i nade u skoru normalizaciju društvenog i vjerskog života te je izrazio zadovoljstvo zbog početka obnove krovišta crkve Gospe od Dobrića koju je Splitsko-makarska nadbiskupija ustupila na korištenje dalmatinskim Grkokatolicima, s nadom da će se u njoj uskoro moći služiti redovita bogoslužja. Križevačka eparhija je podnijela molbu gradu Splitu da se pronađe adekvatni prostor za pastoralne potrebe i okupljanje Grkokatoličke zajednice u Splitu. Nadamo se kako će se ovime za naše vjernike i sve poklonike bizantsko-slavenskog obreda i tradicije stvoriti uvjeti za održavanje pastoralnih i edukativnih sadržaja. Hristos Voskrese! (Z. Zastavni)