U utorak, 21. svibnja 2019., trajni đakoni Zagrebačke nadbiskupije i Sisačke biskupije, zajedno sa svojim duhovnikom i voditeljem svećenikom Milanom Dančuom, župnim vikarom Župe Krista Kralja u zagrebačkom Trnju, imali svoj mjesečni susret u grkokatoličkoj konkatedrali sv. Ćirila i Metoda na Gornjem Gradu. Tom prigodom okupljenim đakonima je održao kratko predavanje o istočnim kršćanskim obredima đakon Križevačke eparhije Livio Marijan, s posebnim naglaskom na grčko-slavenskom ili bizantskom obredu kojim se služi grkokatolička Križevačka eparhija. Đakon Marijan ukratko je prikazao nastanak, razvoj, liturgijske, teološke i duhovne osobine bizantskog i drugih istočnih obreda koji ravnopravno čine bogatstvo Katoličke Crkve. Poslije predavanja đakoni su nazočili službi Večernje po bizantskom obredu koju je služio o  dr. Taras Barščevski, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu zajedno s đakonom Marijanom. Pjevanje su predvodili o. Milan Stipić, ordinarij Križevačke eparhije,  zagrebački župnik o. Danijel Hranilović te bogoslovi Grkokatoličkog sjemeništa, uz sudjelovanje i pojedinih pjevača Ćirilo-Metodova kora. Nakon bogoslužja đakonima je pozdrav uputio ordinarij o. Milan Stipić, a đakonsko je druženje potom nastavljeno i oko bratskog stola. Trajni đakoni se redovito mjesečno okupljaju na molitvenom i studijskom susretu pod vodstvom voditelja velečasnog Milana Dančua kako bi produbili duhovnost i znanje te učvrstili međusobno zajedništvo i zajedništvo s mjesnom Crkvom u kojoj pastoralno djeluju.