Tropar, ponedjeljak Trećeg tjedna Velikoga posta , glas 4.:
Premda smo bespomoćni i oslabljeni grijehom, iscijeli naše rane, Liječniče duša, jer ti poznaješ namisli ljudske, Čovjekoljupče!

MOLITVA ČASOSLOVA U VELIKOM POSTU - Pod naslovom "Bogoslužje" u desnom stupcu stranice nalaze se tekstovi potrebni za molitvu Časoslova u vrijeme Velikoga posta. Tu je okvir svagdanje velikoposne Jutrenje i Večernje (poredak i molitve koje se svagdano mole), kao i tekstovi za svaki dan Velikoga posta koji se umeću u okvir na određenim mjestima. Tako, ovoga tjedna pratimo tekstove "Trećeg tjedna Velikgoa posta". Tesktovi se mogu isprintati ili moliti sa zaslona: potrebno je samo otvoriti dva prozora (klikom na desnu tipku miša izabrati 'Otvori u novom prozoru') i tako su na zaslonu otvorena dva prozora: jedan s poretkom Jutrenje ili Večernje i drugi s tekstovima određenog dana (npr. Ponedjeljak Trećeg tjedna Velikoga posta). Također, tu je Veliko povečerje koje se moli s Velikim pokajnim kanonon sv. Andrije Kretskoga. To je izrazito velikoposna molitva koja se u bizantskom obredu moli u večernjim satima kroz tjedan (od ponedjeljka do četvrtka uključivo).