Svečani blagdansku Božansku liturgiju u župnoj crkvi Blagovijesti presvetoj Bogorodici u Pribiću, na blagdan Blagovijesti, u ponedjeljak 25. ožujka 2019., služio je novoimenovani apostolski upravitelj Križevačke eparhije mons. Milan Stipić, uz susluženje svećenika iz susjednih grkokatoličkih i rimokatoličkih župa. Propovijedao je protojerej stavrofor Milan Vranešić, župnik Stojdrage i Grabra. Naglasio je kako je jedna od bitnih poruka ovoga blagdana i ta da život počinje začećem, i to je početak svakoga novoga života. Napomenuo je i da je s imenovanjem novog upravitelja Križevačke eparhije započeo novi zamah i novi pastoralni život za grkokatoličku zajednicu, a u tom smislu je značajna baš i ova crkva Blagovijesti koju je kao znak novog početka pastoralnog i duhovnog života sagradio tadašnji vladika Julije Drohobecki 1910./1911. kao znak zahvalnosti za obnovu crkvenog zajedništva u sjevernoj Hrvatskoj. Propovijednik je još istakao kako je kod blagoslova temeljca ove crkve kao dječak bio prisutan sa svojom obitelji blaženi kardinal Alojzije Stepinac, koji je kasnije postavši zagrebačkim nadbiskupom, postao ujednom i metropolitom grkokatolika Križevačke eparhije. Kasnije je u istu crkvu kao dječak dolazio i blagopokojni kardinal Franjo Kuharić. Proslava i ovoga blagdana spada u veliku devetnicu priprave za proslave 250. obljetnice Križevačke eparhije, dodao je protojerej Vranešić. Na kraju se svima obratio i novoimenovani apostolski upravitelj mons. Milan Stipić, naglasivši kako mu je čast i radost na samom početku nove službe služiti i u ovoj povijesnoj grkokatoličkoj crkvi u Pribiću gdje su boravili grkokatolički biskupi u jednom od najtežih povijesnih razdoblja ove zajednice, između stolovanja u Marči i Križevcima.